Zabiegi - Masaże

Masaż...

w zależności od rodzaju i zastosowania może mieć cel leczniczy, relaksacyjny, odchudzający, pobudzający. Jest to zabieg terapeutyczny który w swej klasycznej formie polega na wykonywaniu rękoma specjalnych chwytów.

Masaż klasyczny

To najpopularniejszy masaż, który może być wykonany zarówno jako masaż całego ciała jak i jako masaż częściowy (np. masaż pleców, czy barków). Masaż klasyczny ma na celu poprawienie psychofizycznego stanu osoby poddanej zabiegowi. Sam masaż polepsza odżywianie tkanek, poprawia wygląd skóry, która jest lepiej dotleniona i ukrwiona, regeneruje mięśnie, zwiększa elastyczność i sprężystość stawów i aparatu więzadłowego, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy. Już jeden zabieg może w znacznym stopniu poprawić samopoczucie.

Masaż relaksacyjny - antystresowy

Masaż ten łączy w sobie elementy muzykoterapii i aromaterapii. Wykonywany jest z niezwykłą delikatnością i szacunkiem dla osoby masowanej. Ma na celu uzyskanie głębokiego relaksu, rozluźnienie, przywrócenie naturalnego przepływu witalnej energii życiowej, która płynąc swobodnie pomaga uwalniać się od blokad emocjonalnych i napięć, wprowadzając harmonię na poziomie duszy i ciała. Elementy drenażu limfatycznego wspomagają oczyszczanie organizmu z zalegających toksyn, wprowadzając do ciała uczucie lekkości i ożywienia.

Masaż kosmetyczny twarzy

Masaż twarzy wywodzi się ze starożytności, gdzie pielęgnacja twarzy była traktowana jako bardzo ważny dział medycyny. Egipcjanie jako pierwsi stosowali masaż peelingowy do oczyszczania skóry, do którego wykorzystywali morski piasek, pumeks i popiół. Masaż kosmetyczny jest oparty na ruchach masażu klasycznego w połączeniu z innymi technikami masażu punktowego, energetycznego czy dodatkiem innych przyrządów, np. pędzelki. Może to też być masaż przeciwzmarszczkowy czy ujędrniający twarz. W ramach masażu kosmetycznego wyróżnia się także masaże korekcyjne, stosowane np. przy likwidowaniu podwójnego podbródka, zbytniej otyłości twarzy, karku czy po zabiegach medycyny estetycznej.

Drenaż limfatyczny

Jest zabiegiem mającym na celu przyspieszenie i usprawnienie krążenia chłonki. Służy również likwidacji obrzęków, wysięków limfatycznych, skraca czas resorpcji siniaków. Masaż ten połączony z pewnymi technikami łącznotkankowymi i technikami masażu klasycznego, działa wyszczuplająco i ujędrniająco na ciało. Drenaż stosowany może być jako masaż ogólny, ale też jako zabieg kosmetyczny np. twarzy. Jest również leczeniem wspomagającym po chirurgicznym usunięciu węzłów chłonnych np. przy mastektomii, usunięciu węzłów pachwinowych. Połączony z kompresjoterapią i innymi formami leczenia stanowi główną formę terapii obrzęków.

Masaż aromaterapeutyczny

Relaksuje i odpręża, koi zmysły, odbudowuje siły witalne organizmu. Wspomaga detoksykację, dotlenia ciało i umysł, usprawnia pracę całego organizmu - poprawia krążenie krwi i limfy. Wzmacnia układ odpornościowy. Pomaga przy leczeniu dolegliwości o podłożu psychosomatycznym - przywracając wewnętrzną harmonię organizmu. Aromaterapię wykonuje się z wykorzystaniem naturalnych olejków eterycznych o właściwościach terapeutycznych. Kontakt olejków z zakończeniami nerwowymi w skórze powoduje natychmiastową reakcję systemu nerwowego i pożądany efekt relaksu oraz odprężenia pacjenta. Szereg ruchów głaskających daje wrażenie spektakularnego tańca rąk i niezapomniane wrażenia.

Masaż świecą

Masaż ciepłym woskiem aromatycznej świecy to znakomity sposób na odprężenie i relaks. Polecany szczególnie osobom zmęczonym, borykającym się z problemami i stresem dnia codziennego. W Polsce masaż ten stosowany jest od niedawna jednak staje się coraz bardziej popularny. Cały masaż wykonywany jest ciepłym olejkiem ze świec, składających się całkowicie z naturalnych wosków z domieszką aromatów. Do masażu wykorzystywane są specjalne świece kosmetyczne, ze względu na szybkie topienie się wosku, bo już w temperaturze zaledwie kilka stopni wyższej niż temperatura ludzkiego ciała - olejek nie parzy. Masaż wykonany olejkiem ze świecy ma wiele zalet, łagodzi napięcia i delikatnie natłuszcza skórę, jest dobroczynną kuracją dla ciała i zmysłów.

Masaż relaksacyjny dłoni i stóp

Masaż ten ma ogólne działanie relaksujące i antystresowe, znosi napięcie mięśniowe, poprawia mikrokrążenie krwi, odbudowuje ruchliwość i elastyczność drobnych stawów. Technika masażu obejmuje dłonie i stopy w przeważającej części zabiegu, choć tak na prawdę masowane są całe kończyny górne i dolne. Technika idealnie uzupełnia masaże twarzy i ciała może być też ciekawym urozmaiceniem innych masaży. Zabieg ten można również wykorzystać jako podstawową formę pielęgnacji dłoni i stóp. Oprócz widocznych efektów terapeutycznych i estetycznych posiada silne działanie harmonizujące na układ nerwowy i wywołuje u klientów szereg przyjemnych uczuć. Zawiera elementy refleksoterapii i masaży orientalnych.

Masaż sportowy

To intensywny masaż zmniejszający zmęczenie organizmu wynikłe na skutek aktywności fizycznej. Masaż występuje tu w kilku formach zależnych od czasu zabiegu w stosunku do aktywności sportowej. Jest jednym z ważniejszych elementów odnowy biologicznej, która stanowi integralną część treningu sportowego. Masaż sportowy w zależności od czasu stosowania spełnia różne funkcje. Przed wysiłkiem jest uzupełnieniem rozgrzewki, przygotowując w ten sposób aparat mięśniowo – więzadłowy do wzmożonego wysiłku fizycznego. Po wysiłku jest wykonywany w celu przyspieszenia procesów restytucyjnych. Masaż usprawnia przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, przyspiesza krążenie limfy, a co za tym idzie zwiększa dopływ substancji odżywczych do mięśni, szybciej usuwa zbędne produkty przemiany materii i wspomaga procesy regeneracyjne.

Masaż izometryczny

To masaż składający się z kilku etapów. Etap główny tego zabiegu polega na intensywnym masowaniu mięśni podczas skurczu izometrycznego, co sprzyja rozwojowi masy i siły mięśniowej. Masaż ten może być stosowany także w rehabilitacji jako zabieg kompensujący niedobory masy mięśniowej. Często stosuje się ten zabieg jako wspomagający odchudzanie, ze względu na dużą intensywność przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

Masaż antycellulitowy

Specjalny masaż wpływający na system limfatyczny, służący do odprowadzania produktów przemiany materii. Poprawia obieg krwi i limfy, łagodzi obrzęki, odprowadza płyny tkankowe z przestrzeni międzykomórkowych, przez co umożliwia komórkom umiejscowienie się w wolnym miejscu. Jest to zestaw chwytów, które wspierają przepływ płynów w warstwach podskórnych. Aby wesprzeć działanie masażu należałoby zmienić nawyki żywieniowe i przyjmować dużo płynów.

Terapia bańkami

Bańki chińskie, próżniowe stosowane są do masażu lub terapii miejscowej, która znakomicie usuwa wszelkie blokady energetyczne. Przynosi ulgę i ukojenie w przypadku różnych dolegliwości poprzez energetyzowanie i rozgrzanie odpowiednich partii ciała. Przystawiając bańkę w określonym punkcie ciała, wyrównuje się poziom energii w miejscach chorych. Najczęściej są to napięte mięśnie, bolące stawy czy receptor odpowiadający narządowi wewnętrznemu.

Masaż bambusem

Wykonywany za pomocą pałeczek i miotełek bambusowych ma działanie drenujące, modelujące i antycellulitowe, doskonale usuwa napięcie mięśni oraz związane z tym gromadzące się w organizmie złogi i toksyny. Głównym narzędziem nadającym specyficzny charakter temu masażowi są pałeczki bambusowe, które są rolowane po ciele. Mają one różne grubości i długości, gdyż są dostosowane do odpowiednich technik i partii ciała. Techniki manualne rozpoczynają i kończą masaż, a także pełnią funkcję łączników między kolejnymi ruchami wykonywanymi za pomocą pałeczek (głównie przy zmianie ich grubości).

Masaż miodem

Połączenie masażu leczniczego z preparatem, którego głównym składnikiem jest miód, przyczynia się do udrożnienia systemu limfatycznego oraz stymuluje wydzielanie gruczołów potowych. W czasie zabiegu przez skórę usuwane są szkodliwe substancje - złogi, kwasy organiczne, sole, toksyny - które są przyczyną wielu schorzeń i bólów. Masaż poprawia sprawność układu krążenia, działa regenerująco i odżywczo na skórę, przeciwzapalnie, często traktowany również jako zabieg wyszczuplający.

Masaż seniora

Z masażu mogą, czy nawet powinni korzystać ludzie w każdym wieku. Masaż ma zbawienny wpływ na organizm w sferze fizycznej, psychicznej i emocjonalnej. Osobom w wieku dojrzałym najlepiej zaproponować masaż odpowiadający ich potrzebom, uwzględniający wszystkie fizjologiczne aspekty procesu starzenia się, przeciwwskazania i ograniczenia. Stosowane techniki mają przyczynić się do zwiększenia komfortu, poprawy samopoczucia i ogólnie przyjętego zdrowia.

Masaż stawów - masaż centryfugalny

To rodzaj masażu skupiający się głównie na stawach. Często traktowany jako masaż rehabilitacyjny może być stosowany po kontuzjach stawowych takich jak stłuczenia, skręcenia czy zwichnięcia, a także po urazach okołostawowych – więzadła, ścięgna, torebki stawowe, mięśnie. Pomocny również bywa w przypadku bóli stawowych, które mogą być różnego pochodzenia - reumatyzm, urazy, wady postawy, zwyrodnienia - bez względu na źródło ulgę przynosi masaż centryfugalny.

 

 


Żaden z masaży nie jest masażem erotycznym, ani nie zawiera elementów masażu erotycznego.